„Lietuvos atgaja“ – nuo 1993 m. rengiama viso pasaulio lietuvių vaikų švietimo ir kultūrinio bendradarbiavimo stovykla. Stovykloje remiamės kūrybiniais, teatriniais, žaidybiniais ir patyriminiais metodais, siekiame kokybiško dėmesio kiekvienam vaikui, kuriame šiltus ir šeimyniškus tarpusavio santykius. 9–17 metų vaikus į stovyklą kviečiame išlaisvinti kūrybines galias, žaisti, naujai atrasti lietuviškus papročius, šalies kultūrą ir istoriją, geriau pažinti save, ugdytis socialinius įgūdžius, emocinį intelektą, atrasti draugų visam gyvenimui.
Pamainos
Rugpjūčio 20 – 29 d.
Infrastruktūra
Smarliūnai – nedidelis kaimas Dzūkijoje, 5 kilometrų atstumu nuo Veisiejų, 138 km nuo Vilniaus, 109 km nuo Kauno. Stovyklavietė yra įsikūrusi pačiame kaime, buvusios mokyklos pastate.
Stovyklavietė įsikūrusi 3 ha teritorijoje, kurioje – amfiteatras, lauko stoginė pasirodymams, krepšinio aikštelė, dailės namelis su kūrybos priemonėmis ir drabužiais kostiumams bei dekoracijoms. Skirtingos stovyklos erdvės kūrybiškai išnaudojamos programai ir leidžia nuolat būti gryname ore. Už poros kilometrų nuo stovyklavietės yra ežeras, tad esant tinkamiems orams organizuojami žygiai ir maudynės.
Gyvenimo sąlygos
Smarliūnuose vaikai gyvena viename dviejų aukštų name, aštuonviečiuose kambariuose (7 vaikai + 1 vadovas), dviaukštėse lovose. Kiekviename kambaryje yra po dušą ir tualetą. Pastate yra kelios bendros didelės erdvės, tad jei oras nėra tinkamas veikloms lauke, jos persikelia po stogu.
Stovyklos dienotvarkė
- Pamainai renkame pokalbius: literatūrinius, istorinius, užrašytus, eiliuotus, išgalvotus, susapnuotus.
- Kiekvieną dieną, atsispyrę nuo dialogo, klausimo ar kalbančių personažų, jų istorijos, tyrinėsime vis kitą svarbią temą.
- Betyrinėdami ryšius, tapatumus, jausmus, prasmes, meną, komunikaciją, bandysim suprasti:
- kas yra geras klausimas,
- ko reikia, kad tyloj suskambėtų atsakymas,
- kam žmogui akyse reikalingos šiltos ugnelės,
- ką papasakoti namie po stovyklos,
- kuo pasitikėti paslapčių saugojimui,
- kur paršeliai sutinka ramblius,
- kaip klausytis, kad tikrai išgirstum,
- koks riešutų duonos skonis,
- kodėl kartais iš kalbos išeina visai ne tai, apie ką iš tikrųjų norėtum pasikalbėti.
- Dienotvarkė:
- 8:30 Žadinimas, mankšta, švara.
- 9:00 Pusryčiai, tvarkymasis.
- 10:00 Ryto programa: ryto akademijos – kūrybiniai, sportiniai, bendravimo užsiėmimai šeimose. Įvadas į dienos temą, kūrybinės ir komandinės užduotys.
- 13:00 Pietūs.
- 14:30 Dienos programa: teminė dienos veikla – žaidimai, įvairios užduotys, teatras, kinas, dainos, maudynės, žygiai ir kt.
- 16:00 Pavakariai.
- 16:15 Pavakarės programa: teminės dienos veiklos tęsinys, dienos užduočių pristatymas.
- 19:00 Vakarienė.
- 19:45 Vakaro programa: šeimų pasirodymai, šokiai ir dainos prie laužo, stovyklos paštas.
- 21:15 Naktipiečiai.
- 21:30 Dienos įspūdžiai šeimynose: šeimos vakaras – dienos patirčių, išgyventų jausmų aptarimas, istorijų pasakojimas, lopšinės.
- 22:30 Poilsio laikas.
Kita informacija
Programa ir jai reikalingos priemonės, maitinimas, apgyvendinimas, vadovų-specialistų ir vadovų-savanorių rengimas ir išlaikymas, draudimas nuo nelaimingų atsitikimų.
Maistas ruošiamas vietoje esančioje virtuvėje, vaikai maitinami 5 kartus per dieną. Jei stovyklos organizatoriai iš anksto informuojami apie vaiko turimas alergijas, maisto racionas pagal galimybes yra derinamas prie jų.
Iki 98 vaikų.
Svarbi informacija
Atmintinė
Ką atsivežti į stovyklą?
Stovyklos taisyklės
- Laikytis programoje nustatytos dienotvarkės ir stovyklos tvarkos.
- Stovyklos metu laikytis drausmės bei vadovų nurodymų.
- Atlyginti stovyklos metu stovyklos organizatoriui ar / ir kitiems stovyklos dalyviams padarytą žalą.
- Į stovyklą nesivežti elektroninių aparatų (kompiuterių, planšečių ir pan.), išskyrus tuos atvejus, jei šie prietaisai reikalingi programai. Atsivežti elektroniniai aparatai (taip pat ir mobilieji telefonai) stovykloje atiduodami saugojimui, grąžinami pagal poreikį programos metu arba pasibaigus stovyklavimo laikui.
- Nesivežti greitai gendančio ar nesveiko maisto (dešrų, traškučių, gazuotų gėrimų, kavos ir t.t.).
- Stovyklos metu neturėti ir nevartoti elektroninių cigarečių, alkoholinių gėrimų, tabako gaminių bei kitų svaiginančių medžiagų.
- Neišeiti iš stovyklos teritorijos be vadovų leidimo.
- Nesimaudyti ežere be stovyklos vadovų leidimo ir priežiūros.
- Palaikyti stovykloje kuriamą psichologiškai ir fiziškai saugią aplinką: nesityčioti, nesmurtauti, bendrauti pagarbiai.
- Vadovai turi teisę išsiųsti dalyvį iš stovyklos jai nepasibaigus, jei dalyvis nesilaikys šiose taisyklėse nurodytų 6– 9 punktų reikalavimų. Tokiu atveju mokestis už kelialapį negrąžinamas.