„Lietuvos atgaja“ – nuo 1993 m. rengiama viso pasaulio lietuvių vaikų švietimo ir kultūrinio bendradarbiavimo stovykla. Stovykloje remiamės kūrybiniais, teatriniais, žaidybiniais ir patyriminiais metodais, siekiame kokybiško dėmesio kiekvienam vaikui, kuriame šiltus ir šeimyniškus tarpusavio santykius. 9–17 metų vaikus į stovyklą kviečiame išlaisvinti kūrybines galias, žaisti, naujai atrasti lietuviškus papročius, šalies kultūrą ir istoriją, geriau pažinti save, ugdytis socialinius įgūdžius, emocinį intelektą, atrasti draugų visam gyvenimui.
Pamainos
Rugpjūčio 6 – 15 d.
Infrastruktūra
Stovyklavietėje yra nemažai erdvių, kurias galima adaptuoti pagal norimą veiklą, didelė jurta bendriems renginiams prasto oro atveju, erdvi terasa-pavėsinė, transformuojama į valgyklą. Daugelis stovyklavietės stacionarių pastatų yra ekologiški, stovyklavietės infrastruktūra siekiama kuo mažiau pažeisti supančią gamtą.
Gyvenimo sąlygos
„Skautų slėnyje“ apgyvendinimas mediniuose nameliuose, šešiaviečiuose kambariuose (5 vaikai + 1 vadovas). Dušai ir tualetai stovyklavietėje – ne nameliuose, o bendrose prausyklose, iš viso įrengti 7 dušai, 10 tualetų ir 10 kriauklių prausimuisi.
Stovyklos dienotvarkė
Viskas prasidėjo nuo nesėkmingos medžioklės 1951 m. lapkričio 10 d.
Po to, kai medžiotojai susiginčijo, kuris paukštis greičiausias, gimė idėja kurti Gineso rekordų knygą, kuri iki dabar fiksuoja pasaulio minimumus ir maksimumus. Jos dėka žinome ne tik, kiek kainavo brangiausias meno kūrinys ar kiek svėrė sunkiausias čiulpinukas, bet ir tai, kad žmonėms metai iš metų rūpi pranokti įvairiausias pasaulio ribas. Tik nežinom – kodėl.
Pamainoje svarbiausi bus ne rekordai, o klausimai:
- Kas verčia mus stengtis ir persistengti arba atvirkščiai – tingėti
- Kaip išgyvename triumfą ir nusivylimą
- Ką reiškia užimti 1-ą, 2-ą arba 55-ą vietą
- Kur susiduria sveika ir nesveika konkurencija
- Kiek pasiekiame be sėkmės ar be pašaukimo
- Kodėl nėra geriausio draugo varžybų
- Ko negalime pamatuoti ir t. t. t. t. t. t.
Iš tikrųjų viskas prasidėjo ne nuo nevykusios medžioklės, o nuo kiekvieno mumyse esančio unikalaus troškimo prisiliesti prie tų keistų pasaulio minimumų ir maksimumų.
- Dienotvarkė:
- 8:30 Žadinimas, mankšta, švara.
- 9:00 Pusryčiai, tvarkymasis.
- 10:00 Ryto programa: ryto akademijos – kūrybiniai, sportiniai, bendravimo užsiėmimai šeimose. Įvadas į dienos temą, kūrybinės ir komandinės užduotys.
- 13:00 Pietūs.
- 14:30 Dienos programa: teminė dienos veikla – žaidimai, įvairios užduotys, teatras, kinas, dainos, maudynės, žygiai ir kt.
- 16:00 Pavakariai.
- 16:15 Pavakarės programa: teminės dienos veiklos tęsinys, dienos užduočių pristatymas.
- 19:00 Vakarienė.
- 19:45 Vakaro programa: šeimų pasirodymai, šokiai ir dainos prie laužo, stovyklos paštas.
- 21:15 Naktipiečiai.
- 21:30 Dienos įspūdžiai šeimynose: šeimos vakaras – dienos patirčių, išgyventų jausmų aptarimas, istorijų pasakojimas, lopšinės.
- 22:30 Poilsio laikas.
Kita informacija
Programa ir jai reikalingos priemonės, maitinimas, apgyvendinimas, vadovų-specialistų ir vadovų-savanorių rengimas ir išlaikymas, draudimas nuo nelaimingų atsitikimų.
Maistas ruošiamas vietoje esančioje virtuvėje, vaikai maitinami 5 kartus per dieną. Jei stovyklos organizatoriai iš anksto informuojami apie vaiko turimas alergijas, maisto racionas pagal galimybes yra derinamas prie jų.
Iki 60 vaikų.
Svarbi informacija
Atmintinė
Ką atsivežti į stovyklą?
Stovyklos taisyklės
- Laikytis programoje nustatytos dienotvarkės ir stovyklos tvarkos.
- Stovyklos metu laikytis drausmės bei vadovų nurodymų.
- Atlyginti stovyklos metu stovyklos organizatoriui ar / ir kitiems stovyklos dalyviams padarytą žalą.
- Į stovyklą nesivežti elektroninių aparatų (kompiuterių, planšečių ir pan.), išskyrus tuos atvejus, jei šie prietaisai reikalingi programai. Atsivežti elektroniniai aparatai (taip pat ir mobilieji telefonai) stovykloje atiduodami saugojimui, grąžinami pagal poreikį programos metu arba pasibaigus stovyklavimo laikui.
- Nesivežti greitai gendančio ar nesveiko maisto (dešrų, traškučių, gazuotų gėrimų, kavos ir t.t.).
- Stovyklos metu neturėti ir nevartoti elektroninių cigarečių, alkoholinių gėrimų, tabako gaminių bei kitų svaiginančių medžiagų.
- Neišeiti iš stovyklos teritorijos be vadovų leidimo.
- Nesimaudyti ežere be stovyklos vadovų leidimo ir priežiūros.
- Palaikyti stovykloje kuriamą psichologiškai ir fiziškai saugią aplinką: nesityčioti, nesmurtauti, bendrauti pagarbiai.
- Vadovai turi teisę išsiųsti dalyvį iš stovyklos jai nepasibaigus, jei dalyvis nesilaikys šiose taisyklėse nurodytų 6– 9 punktų reikalavimų. Tokiu atveju mokestis už kelialapį negrąžinamas.