Gervinių stovyklos vaikams – įsimintinas nuotykis, proveržis, po kurio vaikai visam gyvenimui tampa draugais! Stovyklos programoje: kūrybinės dirbtuvės, judrieji ir intelekto žaidimai, maudynės, laužas, Dieninis ir Naktininis žygiai, Gongų maudynės, menų terapijos užduotys ir patyrimai.

Šių stovyklų tikslas – kelti vaikų sąmoningumą, puoselėti teigiamas charakterio sąvybes ir pozityvumą, gerinti santykius su kitais žmonėmis, ypač tėvais, atskleisti kiekvieno vaiko talentus, gebėjimus, praplėsti jo galimybių ribas, nugalėti baimes ir psichologinius barjerus.

Gervinių stovyklos vaikams pagrįstos Birutės Jakučionytės daugiamete patirtimi dirbant su vaikais, organizuojant vaikiškus renginius, Amatų stovyklas, auginant keturis sūnus. Pagrindiniai Gervinių stovyklos principai ir veiklos kryptys:

 1. Pabandyk kitaip, plėsk savo galimybių rėmus, elkis nekasdieniškai.
 2. Sąmoningumo kėlimas per menų terapijos užduotis, fizinę ištvermę, nugalint baimes.
 3. Gervinių stovyklos programoje: amatai, rankdarbiai, menų terapija, judrieji žaidimai, mankšta, šokiai, Dieninis ir Naktinis („Knygnešių žaidimas“) žygiai, vakariniai pasisėdėjimai prie laužo, sąmoningumą keliančių filmų žiūrėjimas (pvz.: „Sėkmė avansu“)

Ką turėtumėt žinoti prieš registruodami savo vaikus į stovyklą?

 • Dalyviai nesinaudoja telefonais ir kitais prietaisais. Tėvai gali bet kada paskambinti stovyklos vadovams ir pasiteirauti, kaip sekasi jų vaikui, pakalbėti su juo, tačiau visi vaikų telefonai yra surenkami registracijos metu ir atiduodami išvykstant.
 • Vienas iš stovyklos tikslų – atskleisti kiekvieno vaiko talentus, gebėjimus, praplėsti jo galimybių ribas, nugalėti baimes ir psichologinius barjerus, todėl stovyklos metu vyksta daug menų terapijos žaidimų, užduočių, o vadovų kasdienių susirinkimų metų analizuojama kiekvieno vaiko individulai situacija, sprendžiama kaip jį geriausia palaikyti, paskatinti.
 • Pagrindinė Gervinių stovyklos vadovė – rašytoja, keturių vaikų mama Birutė Jakučionytė. Visi kiti vadovai yra turintys darbui su vaikais reikiamą patirtį, charakterį ir psichologinį pasirengimą, patikimi ir kruopščiai atrinkti.

Gervinių stovyklos vaikams – širdies atvėrimo, priėmimo, susiklausymo ir besąlygiškos meilės stovyklos!

Gervinių stovykla vyks Trakų rajone, Vaikų ir jaunimo edukacijoms skirtoje erdvėje “Gervių lizdas”.

Pamainos

2019 m vasarą „Gervių lizde” vyks penkios vaikų stovyklų pamainos: 

I pamaina  – birželio  23 d. 17 val. – 29 d. 12 val. Mergaičių stovykla.

Tai mergaitiško švelnumo, moteriškumo, šokių, lengvumo, kūrybos, rankdarbių,moterų ratelių ir pašnekesių apie pačius slapčiausius dalykus stovykla mergaitėms. Ši stovykla yra apie seserystę, viena kitos palaikymą, apie skirtingas moteriškumo tradicijas kitose šalyse. Kokios mergaitės, moterys yra ir ką jos veikia, kaip puošiasi Amerikos indėnų gentyse, Indijoje, Havajuose? Keliausime per šalis, gaminsime jų rankdarbius ir papuošalus, siūsime rūbus, puošimės, darysime grožio procedūras, mokysimės šokti tų šalių šokius.

II pamaina – liepos 7 d. 17 val. – 13 d. 12 val. Teatro pamaina 

Šioje Gervinių stovyklos pamainoje žaidžiam teatrą: kuriam lėles, vaidmenis, istorijas, statom scenas, keičiamės vaidmenimis: čia aktorius, čia režisierius, čia scenografas, dailininkas, apšvietėjas… ir vėl aktorius. Pagrindiniu smuiku šioje Gervinių stovyklos pamainoje grieš Gintarė Čepukonytė-Cechanavičienė – profesionali dramos aktorė, teatro pedagogikos magistrė, įvairių meninių renginių ir projektų režisierė, choreografė, renginių vedėja.

III pamaina – liepos 21 d. 17 val. – 27 d. 12 val. Žiedų/Amatų pamaina.

Tai auksarankėms ir amatus, rankdarbius mėgstantiems stovykla. Joje lipdom, veriam, neriam, kalam, statom, drebiam iš molio. Šioje pamainoje nersime virvinius krepšius – rankines, pinsime pintines iš laikraščių, gaminsime instrumentus – lietaus lazdas.

IV pamaina – rugpjūčio 4 d. 17 val. – 11 d. 12 val. Draugų pamaina. 

Pažengusiems (užpildyta) t.y. vaikams, kurie yra buvę nors vienoje Gervinių stovyklos pamainoje. Šioje pamainoje vaikams virš šešiolikos metų vyks speciali, tik savaitgalio programa, nes daug kam iš kasmet dalyvaujančių jau bus virš šešiolikos, atvažiuoti ir su draugais pasimatyti nori, o stovyklos yra iki šešiolikos metų vaikams. Todėl organizuojamas spec savaitgalis kam virš šešiolikos rugpjūčio 9 – 11 d.

V pamaina – rugpjūčio 18 – 24 d. Ąžuolų pamaina.

Tai nauja pamaina, orentuota į UK ir kitose užsienio šalyse gyvenančių lietuvių vaikus. Šioje pamainoje vyks edukacija: “Nuo gilės iki ąžuolo”, bus daug veiklų susijusių su lietuviškumo puoselėjimu, ryšio su Lietuva stiprinimu, vyks supažindinimas su lietuvių kultūra ir tradicijomis, papročiais. Jeigu bus poreikis, vyks ir žaidybinės lietuvių kalbos pamokos ir įvairios pratybos.

 


Infrastruktūra

Erdvi sodyba apjuosta medžiais, du gyvenamieji namai ir trys jaukūs nameliai gyventi vasarą, Ąžuolų jaunuolynas, vaistažolynas, daržas, lauko pavėsinės, jaukios vietelės po medžiais, namelis medyje, Rankdarbių salė, valgykla, molio dirbtuvės, medžio apdirbimo dirbtuvės, vaikų žaidimų aikštelė, supynės, 3 km spinduliu – penki skirtingi ežerai.

Gyvenimo sąlygos

Stovyklautojai gyvena atskiruose nameliuose po 3 – 12 viename kambaryje.


Stovyklos dienotvarkė

Kiekvienos dienos programa sudaryta pagal vaikų amžiaus ir lyties poreikius, pvz.: berniukams – judrūs žaidimai, kovos menai, techninės dirbtuvės, o mergaitėms – rankdarbiai. Tačiau, jeigu tarp berniukų yra mėgstančių rankdarbius, tai jie puikiai pasigamina sapnų gaudyklę ar lietaus lazdą, o mergaitės gali žaisti futbolą, tačiau paaugliams yra užsiėmimų ir užduočių, kurioms jie susikirstomi pagal lytį. Tai atsikiri užsiėmimai, pokalbiai, paskaitos apie moteriškumą ir vyriškumą ir t.t.

Vienos iš stovyklos dienų programa:

8.30 Rytinė mankšta. Joga. Šokiai

9.00 Pusryčiai

9.30 – 14.00 Rankdrabiai, amatų dirbtuvės. Dažniausiai dvi vienu metu, pagal vaikų amžių ar lytį. Maudynės, futbolas, krepšinis, judrūs žaidimai.

12.00 Lengvi užkandžiai: švieži vaisiai, uogos ar daržovės.

14.00 Pietūs

15.00 – 19.00 Dirbtuvės. Knygų gamyba.  Maudynės, judrūs žaimai.

17.00 Lengvi užkandžiai: daržovės, sumuštinis.

19.00 Vakarienė

20.00 Vakarinis ratas. Balsavimas

21.00 Vaikų migdymas – dainos, pasakos, prausimasis, kasvakarinis apžiūrėjimas nuo erkių ir t.t.

22.00 – 00.00 Vadovų susirinkimas. Slaptas vakarinis pasisėdėjimas prie laužo arba filmas tiems, kam virš 12. 

Kiekvienos dienos programa šiek tiek skirsis, nes vyks Dieninis ir Naktininis žygiai, Gongų maudynės, spektaklio statymas ar filmo filmavimas. Šiek tiek kitokia programa vyks I – oje pamainoje – Mergaičių stovykloje. Detalią savo stovyklos programą, reikiamų stovyklai daiktų sąrašą gaus kiekvienas stovyklautojas mažiausiai dvi savaites prieš savo stovyklos pamainą.  


Kita informacija

Kas įskaičiuota į kainą:

Maitinimas, programa, nakvynė.

Maitinimas:

Penkis kartus per dieną, vegetariškas.

Stovyklautojų skaičius pamainoje:

40 stovyklautojų vaikų ir 8 – 10 vadovų.


Svarbi informacija

Atmintinė

Reikalingų daiktų stovykloje sąrašas:

Higienos reikmenis: šampūnas, šukos, muilas, dantų šepetėlis, dantų pasta ir t.t.

Maudymosi reikmenis, plaukmenis, meškerę (jeigu mėgsti žvejoti), rankšluostį.

Lietpaltį ar kažką, ką būtų galima užsimesti stipraus lietaus atveju.

Rūbus šaltam orui.

Priemones nuo uodų ir erkių, saulės kremą, jeigu naudoji. Kepurę!!!!

Patogią, užsegamą ar užrišamą avalynę ilgam (apie 12 km) žygiui. Tam netinka nei pliažo tapkės, nei “croksai”.

Vaistus ar vitaminus, jeigu geri.

Savo mėgstamą knygą.

Stovyklos taisyklės

STOVYKLOS DALYVIO (STOVYKLAUTOJO) ĮSIPAREIGOJIMAI:

 1. Laikytis programoje nustatytos dienotvarkės ir stovyklos tvarkos.

 2. Stovyklos metu laikytis drausmės bei vadovų nurodymų.

 3. Saugoti savo sveikatą bei nekenkti kitiems.

 4. Atlyginti stovyklos metu stovyklos organizatoriui ar/ir kitiems stovyklos dalyviams padarytą žalą.

 5. Apsidrausti nuo nelaimingų atsitikimų stovyklos laikotarpiui ir draudimo poliso kopiją atsivežti į stovyklą.

 6. Į stovyklą nesivežti elektroninių aparatų (kompiuterių, planšečių ir pan.), išskyrus tuos atvejus, jei šie prietaisai reikalingi programai. Atsivežti elektroniniai aparatai (taip pat ir mobilieji telefonai) stovykloje atiduodami saugojimui, grąžinami pagal poreikį programos metu arba pasibaigus stovyklavimo laikui.

 7. Nesivežti greitai gendančio maisto.

 8. Stovyklos metu nerūkyti, nevartoti alkoholinių gėrimų bei kitų svaiginančių medžiagų.

 9. Neišeiti iš stovyklos teritorijos be vadovų leidimo.

 10. Vadovai turi teisę išsiųsti dalyvį iš stovyklos jai nepasibaigus, jei dalyvis nesilaikys šiose taisyklėse nurodytų 8-9 punktų reikalavimų. Tokiu atveju mokestis už kelialapį negrąžinamas.